1 Ay Gideyim Lütfen Paylaşım meselesi…
26 Tem 09

Rabbim ne muhterem kişilerle iç içe yaşıyoruz? Ne kadar büyük nimetlerle iç içeyiz? “Doktor bu ne?” sorusu içermeyen bir günümüz olmayan akışkan bir hayatı burada yaşamak nasıl bir duygu ki? Arife tarif gerekmez nasılsa… :)

Arifi tarifi bir yana bırakacak olursak, şu sıcak günlerde etrafta ne olup ne bittiğine kulak verdiğimizde: ekonomik krizin çemberi kesmesi, yargıç ve savcıların haftalardır atamalarının yapılamamasının verdiği sıkıntı, herkese mavi boncuk misali açılımlar(?), Fenerbahçe’nin çiçeği burnunda 2 transferi, Aslantepe’nin bitmek bilmeyen inşaatı, Deniz Seki’nin hapisanede ellerinin paspas yapmaktan nasır tutması, Sertab Erener’in yeni şarkısı, Giresun’daki sel, Eskişehir Kentpark Yapay Denizi’nin açılışı, ve sair… Peki biz sıradan yurttaşın gündeminde hangisi öncelikli? Çoğunluk ekonomik gündem haricindekiyle pek alakalı sayılmaz, kendi hüsnükuruntularıyla kavrulur gider. Kimi depresyona girer, kimi uykusuz geceler yaşar, kimi kendini yemeye verir, kimi ilk fırsatta bir yerlere kaçar,… ama bilse ki o gündemi biraz akışına bıraksa ve kendine birtakım uğraşlar bulsa o sıkıntılar o günler nasıl geçer…

Demesi kolay dediğinizi duyar gibiyim… Doğru, önemli olan birinin dürtüklemesiyle ya da iç dürtüklemeyle bunu yapabilmek. Bu yazıyı okuduktan sonraki ilk akşamınızda uyumadan önce bir saat evvel uzanıp bir düşünün ne yapabileceğinize dair… O gece bulamasanız da bunu bir süre yaptığınızda bir fikir çıkacaktır ve onu uygulamaya döktüğünüzde bakın bakalım neler olacak… Hareketsiz kalmaktansa bir atımlık barutu kullanarak çabalamak, yaşam belirtisidir. Denemeye değer… ;)

Daha güncel ve aleladenin ötesinde gündeme dair yazılarla yine 51promil.net’te devam… :)

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: