Firefox Arama Özelliği ve Scroll Search Engines Facebook’taki 20 Çeşit Erkek Fotoğrafı
02 May 09

Firefox’un uzun süredir yerine bir başkasını aramadan kullandığım, çok sevdiğim eklentilerinden biri de Tab Mix Plus‘tır. Tab Mix Plus sayesinde sekmelerle ilgili çok fazla ayar yapabiliyoruz.

Tab Mix Plus yüklendikten sonra, Araçlar > Tab Mix Plus Options kısmından eklenti ayarlarına girilir. Çok fazla ayarı olduğu için hepsini tek tek yazmayacağım. Links kısmına dokunmuyorum.

Events > Tab Opening > Load on new tabs kısmından yeni açılan sekmede neyin açılacağını beliryebilirsiniz.
Events > Tab Closing > When closing current tab, focus kısmından, o anda kullanılan sekme kapatıldığında hangi sekmeye geçeceğini ayarlayabilirsiniz.
Events > Tab Features > Enable undo close tabs‘ın altındaki sayı, Firefox’un aklında kaç tane kapatılan sekme tutacağının ayarıdır. (Tab Mix Plus sayesinde kapatılan sekme, sekme çubuğuna mouse’un tekerleğiyle tıklarsanız yeniden açılacaktır.)

Display > Tab Bar > Show: Sekme çubuğunda hangi simgelerin gösterilip gösterilemeyeceğini belirler.
Display > Tab Bar > When tabs don’t fit width: Açılan sayfalar, sekme çubuğuna sığmadığında neler yapılacağını belirler. Ben bunu Multi-Row olarak işaretleyip çıkan sayıyı da 3 yapıyorum. Böylece sekme çubuğu 3 satıra kadar genişleyebiliyor.
Display > Tab > Tab Width: Firefox’ta sekme genişliği sabit olmayıp her sekme açılışında biraz küçülür. Buradan yapılan ayarla bu boyutların en az ve en çok ne kadar olması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Ben en azı da en çoğu da 140 pixel yapıyorum, böylece genişleme veya daralma olmuyor.

Tab Mix Plus’ı https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1122 adresinden yükleyebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , ,

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: