firefox’ta yer imi çubuğunu 2 satır yapmak İstanbul’da Toplu Taşıma Araçlarını Kullanan İnsanlar
28 Şub 09

bilgisayar kullanırken sık sık ekrandaki görüntüyü kaydetmek isteriz. hatta kaydetmek istediğimiz görüntü çoğu zaman ekranın tümü değil, küçük bir kısmı olabiliyor. istenilen şekilde ekran görüntüsü almak için snagit çok kullanışlı bir program.

snagit’le seçilen bir bölgeyi, pencere içerisindeki çerçeveyi, tüm ekranı, tüm sayfayı…vs. kaydetme özellikleri var. kaydettikten sonra da resmi otomatik olarak kendi editöründe açıyor, böylece başka bir programla uğraşmadan resim üzerinde basit değişiklikler yapabiliyorsunuz.

güzel yanlarından birisi de siz resmi kendi editöründen kaldırana kadar resmi saklamaya devam etmesi. yani ekran görüntüsü aldıktan sonra resmin kaybolma durumu ortadan kalkıyor.

başka bir özelliği de ekranda belirlenen bir kısmın video olarak görüntüsünü alabilmesi. bunun içinde program içerisindeki “record screen video” kısmına giriyoruz, istenilen bölgeyi seçiyoruz, start tuşuna basıyoruz ve kayıt başlıyor. durdurmak içinse sağ alttaki kamera ikonuna tıklamak yeterli. görüntüsü çok kaliteli olmasa da arada bir lazım olduğunda gayet kullanışlı.

Benzer yazı bulunamadı fakat bunlara bakabilirsiniz:

Etiketler: , , , , ,

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: