Durdum , Sustum Ama Gülümsemedim SANA GELDİM
09 Şub 08

Ya-za-mı-yo-rum

Saat 4:16'de Ariesman tarafından yazılmış

Son günlerde çevremde yaşanan tuhaf ve trajikomik olaylar, sömestr tatilinin rehaveti, bilgi kirliliğinin verdiği kafa karışıklığı yazmamı engelliyor. Evet engelliyor ama resmen değil fiilen engelliyor. Sezen Aksu’dan “Son Sardunyalar” çalıyor fonda, acep bu şarkı bizlere mi çalıyor?

Sanmıyorum ama olsun, Sezen’den şarkılar dinlemek güzeldir her zaman, tıpkı ağlamak gibi, tıpkı gülmek gibi, tıpkı hayat gibi. İç Anadolu’daki bir şehirden yazıyorum şu satırları. Gece 12′de -1 derece olan hava şu saatlerde (03.00 civarı) daha soğuktur muhtemelen, sis ve karanlık da cabası.

“Yorgun bir savaşçı” mıyız ki sisten ve karanlıktan bahsediyoruz, aydınlık ve ışıktan kaçıyoruz? Kemal Tahir’in kulakları çınlasın, zamanında yasaklanan romanları artık okulların baş köşelerinde pek çok değerli eser gibi yer alıyor. Keşke “Yorgun Savaşçı”yı dikkatli okuyabilsek… Attila İlhan da duysun sesimizi, ölmeden önce bile kaleminden “Gazi Paşa”sının kıssadan hisselerini bize anlatıyordu, o yılmayan, iradeli, güçlü, ergin ve umutlu savaşçısının. Hakikaten Gazi Paşa’nın o emeklerine, eserlerine layık olabildik mi? Daha çok çalışıp daha büyük işler başarabildik mi? Yoksa yapılanları bile yavaş yavaş tüketmeye mi başladık?

Çok soru var kafamda. Biraz da özelime gireyim. Kafamdaki mükemmel kadını mı arıyorum hala yoksa hakikaten kabına zor sığan ruha sahip bendenize denk birisini bulmam zor mu. :D Bu cümleyi duyup da kaçmayacak kaç insan vardır ki? Neyse elbet şans bize de güler, umut fakirin ekmeğidir.=) Ne mutlu ki bana dünyaya bedel dostlarım var. İyi ki de varlar.=)

Mevlana beni etkilemiştir 2002 öncesinden beri, nasıl karşıma çıktı hatırlamasam da şu sözlerle bana merhaba demişti: “…/ Ne kadar söz varsa düne ait / Şimdi yeni şeyler söylemek lazım”. Bu şiir “Yeniliğe doğru” diye bir şarkısı da olmuş Sezen’in. Gene döndük dolaştık başladığımız yere vardık. Demek ki bu “ya-za-mı-yo-rum” un sonuna geliyoruz.

İlkokul günleri, hecelemeler, saflık, temizlik, çocukça ama özgür sesler, eskidendi çok eskiden ama güzeldi.=)

“Hoş-ça-ka-lın ar-ka-daş-lar” :D Bir dahaki yazıda görüşmek üzere…

Ariesman

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , , , , , , , , ,

1 yorum yazılmış

  1. eLanor teLrunya demiş ki:

    i-yi ki ya-za-mı-yor-muş-sun ya bir-de yaz-san ne o-la-cak-tı :):)

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: