Başlığı da siz düşünün… :) Ya-za-mı-yo-rum
26 Ara 07

Bu gün okulda ölüm orucuna girmeye karar verdim.Sebepsizdi aslında.Birden esti.”bi süre bişeyler yemiyim lan acaba nolcak?” dedim.Zaman zaman böyle şeyler yapıyorum. Ve gerçekten akşama kadar bişeyler yemedim.Lagara lugara çay sigara takıldım.Tabi akşam eve gelice karnımın açlığına daha fazla dayanamadım.Ama annemle kavga ettiğim için ergen tribi atıp odama kapandım.Bir süre sonra annem “ben dışarı çıkıyorum, filizle buluşucam, birkaç saat sonra gelirim.” dedi.O zaman bende kendi yemeğimi kendim yaparım dedim içimden.
Annem evden çıkmıştı.Bende mutfağa yöneldim.Dolapta pek tekin görünmeyen bir miktar kaşar ve üç yumurta vardı.Yumurtaları ve pek tekin görünmeyen kaşarı aldım ve ocağın yanına koydum.Bir de margarin çıkardım.Sosis kokan dibinde yağ tabakası oluşmuş tavaya margarini sürdüm ve ocağı yaktım.Bu sırada kaşarı dilimliyordum ince ince.O anda sigara içme isteği oluştu içimde.Ani bir hareketle ocağı kapattım.Üstüme stewie li şeyimi geçirip dışarı çıktım.Konuşma özürlü bakkala gittim.Bakkalın kapısı kitliydi ama içerde ışık vardı.Tam başka bir bakkala yönelicekken konuşma özürlü bakkal “geliyorum” benzeri sesler çıkararak karanlıktan peydahlanırverdi.Kapıyı açtı ve içeri girdi.Acaba ne yapmaya gitmişti o adam ? O an götüm donduğu için bunun üzerimde fazla durmadım.Cebimden buruşmuş bir kağıt 5 milyon çıkartıp adam uzatarak “kısa viceroy” dedim.Adam ustaca bir hareketle arkasındaki raftan malboronun yanında duran viceroy pakedini bana uzattı,diğer eliylede parayı aldı.Bu işi çok ustaca yapıyordu, bir an bakkal “yıllardır yapıyorum!” diycek sandım hatta .Daha sonra bana para üstü olan 2 milyon 250 bin i uzatarak “5 milyon” dedi.Ben avcumu açtım ve adamın paraları elime bırakmasına izin verdim.Ama paralardan biri yuvarlanarak yere düştü.Eğilip onu aldım.”İyi akşamlar” diyerek ordan çıktım.Konuşma özürlü bakkalın arkadan “iyi akşamlar” a benzer bir ses çıkardığını duydum kapı kapanırken.
Eve gelince küllüğümü aldım ve mutfağın yolunu tuttum.Sigaramı tellendirerek yumurtamı yaptım.Sonra yedim.Yedikten sonra salona geçip bir sigara daha tellendirdim. O sırada annemin eski okul yıllığı gözüme çarptı. Karıştırmaya başladım.Yıllığın en başında saygıdeğer cumhurbaşkanlarımızdan Kenan Evren’in resmi vardı.O an ” annem ne kadar da yaşlıymış lan ” diye düşündüm.Karıştırdıkça garip kabarık saçlı kızlar ve amele bıyıklı oğlanların arasından bi kişi ilgimi çekti.Günümüz şartlarında da güzel sayılabilcek bir kız olan Tülin.Kızın resminin yanında şöyle yazıyodu ;” sınıfımızın güzide öğrencilerinden Tülin sabah sınıfa girer girmez ot istiyorum! diye bağırır” .Durdum , sustum ama gülümsemedim.Yıllığı kapatıp uzaklaştım.

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , , , ,

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: