Hayaller… Devrimcinin Güncesi – video
18 Eki 07

Sarılmayı istemek;

Aniden tüm vücudunuzu “sarıveren” bir fırtınanın, delice bir isteğin ta kendisi… herhangi bir $ekilde dokunmak, öpmek, bakmak veya el ele tutuşmayı istemek değil bu; bir an için de olsa sarılmak istemek.

Bugün, odamda oturup düşünürken bana aniden olan şey yani… Kimdi, neydi, önemi yok. bir an için gerçekten yanımda olmasına ihtiyaç duyduğum bir kişi için hissettim o tarifsiz duyguyu. Tam da ömrümün karakı$ının ortasındayken, bir anda bahar doğmu$tu sanki. eğer o olsaydı, eminim kı$Lar yaza dönerdi… buruk bir gülümseme yerleşti bir anda dudaklarıma.. hayat devam ediyor herşeye rağmen.

hayatla birlikte, aşk da devam ediyor ona rağmen…

sonradan düşündüm de, hayatta olabilecek en basit şeyler aslında benim için en imkansız şeylermiş. örnek mi? sarılmak işte.. bir anda aklıma geliveren, bütün düşüncelerime hakim olan, olsaydı ne güzel olurdu hayat dedirten o his… Tam da acıLara alışmışken, sarıLamamanın acısı da yüreğime çöreklenmişken, “sarılabilsem ne güzel olurdu“nun umuduyla mutlu olmak..

eksik mutluluk;

eksik gülüşler…

“olsa ne güzel olurdu” deyip deyip, olmayanı yaşadığım aylar; yıllar..

işte hepsi bir anda aklıma geliverdi.. sonra dilimde mırıltı halinde günlerdir dolanan o şiiri ilk defa yüksek sesle söyleme cesareti buldum kendimde;

“sessizLik, sensizLiği ezbere biLir

sensizLik her$eyi biLir…”

Sonrası hep aynı. sonrası sahte, sonrası maske… Ama bir an için sarılabilsem ne güzel olurdu…

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , ,

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: