Karadeniz Gezim ”Belki Birgün” Anısına…
05 Ağu 07

Gecikmeli de olsa devam… ;)

8 Kasım 2006′dan itibaren Eskişehir’deki ikinci hayatıma başladım. Ne de olsa her şey ardımda bıraktığı gibi değildi,ben de dahil olmak üzere herkes ve her şey kendi çapında bir değişim yaşamıştı,en azından yaşanmışlıkların getirdiği bir başkalaşmalar vardı. İlk iş olarak bir öss hazırlık kursuna kaydoldum,tabi kaydolana kadar ve kaydolduktan sonra etrafımdakilerden ve çevreden gelen “şok olma durumu” niteliğindeki tepkiler,bana “manyak” gözüyle bakmalar (hala daha aynı gözle bakanlar var=P ), geri döndürmeye çabalamalar,kendilerine bu fikrimi daha önce açmadığımdan yakınmalar geldi,vız geldi tırıs gitti deyim yerindeyse.=P Ve az da olsa “Helal olsun,manyakça ama kendisi için çıkış yolu arayan birisi en azından” diyenler de oldu,onlara da teşekkür borcumu buradan sunuyorum. :) Aylar ayları kovalarken dedem rahatsızlandı ve onu kaybettik,çok şükür kendimi çabuk toparladım ki o da bunu isterdi eminim. Bahar gelir şen gelir,ama biz gene de durmaksızın yola devam eder. Sonunda 17 Haziran denilen malum güne gelinir. Sabah yaklaşık 6 saatlik bir uykudan kuru öksürük ile uyanılır,asabiyet deseniz evi yakacak derecede,panik havası öyle bi haldedir ki mecburen bi yarım ölçek öksürük şurubu ve kuru ekmekle öküsürük bastırılır,sınav yerine gelip yüze soğuk su deyince de stres yok olur. Kitapçık önüme geldiğinde bi baktım”D” yazıyor,saati geldiğinde açıp başladığımda zamanın nasıl geçtiğini anlamadım neyse ki. :) Saat 12.30 olduğunda ise mat-2′de tıkandım kaldım,açtım sosyal-2 çözdüm,yetişti de yaklaşık 18 soru.=P Sınavdan çıkarken herkes ağlıyor,zırlıyor,bayılıyor,bele bembeyaz yüzle bakıyor,benim canım gezmek istiyor. Eve gelip tıkınmanın akabinde derhal gezmeye çıkılır ve liseden arkadaşlarla ve S.Ak enişte (hep Dilek yenge mi diycez lan=D ) ile stres atılır.

Tercih sürecine gelindiğinde ise sonuç süperdir. Türkiye’de EA-2′de ilk 3000′e girdim çok şükür. Bilkent,Sabancı,TOBB ETÜ,Ankara,Hacettepe,Bilgi,vs… birçok devlet üni. ve özel üni.den teklifler aldım ama hepsini eledim kendimce. Anadolu Üniversitesi’nden tercih yapmaya karar verdim,hem kafama göre,hem sevdiklerimin şehrinde,hem mega üniversite.=D Altı tercih yaptım,kısmetse birincisini bekliyorum. Tabi ODTÜ İktisat’ı,Bilkent SB’yi,Sabancı Yönetim ve Ekonomi Bilimleri’ni tepmek biraz içerletti önce ama gene de pişman değilim. Mutluluğu nerede bulduysam,yerim yurdum orasıdır. Ailemi ve dostlarımı çok ama çok seviyorum. :D

30 Temmuz’da gönderdim tercihlerimi,şimdi netice bekliyorum. Neticeler belli olsun,hele bi üniversiteye kaydım olsun,dördüncüsü o zaman gelecek. ;)

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , ,

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: