i hate you then i love you… Yeniden Herkes
03 Tem 07

+18,-18

Saat 10:59'de Epitaph tarafından yazılmış

“18 yaşından küçükler giremez!” “18 yaşından küçükler izleyemez” (ehehehe) “18 yaşından küçükler bla bla bla. Ehliyet almak için, oy kullanmak için 18 yaşında olmak gerekir.Hayatın çok önemli, çok kritik bir noktası gibi sanki, hemen hemen tüm sınırlar bu 18 ile belirlenmiş.

29 Haziran’ı 30 Haziran’a bağlayan gecede aklımda bunlar vardı. 11:59 ile 00:01 arasında 2 dakika yoktu.Büyük bir olay yaşanmaktaydı ve ben, öyle birşey olmayacağını bilsem de şöyle bir beklenti içindeydim.

” …Ve saatler 00:00′ı gösterdiğinde herşey birden durdu.Tüm sesler kesilmişti.Çok geçmeden gökyüzünden gelen bir ışık süzmesi doğum günü çocuğunun suratına vurdu.Muhteşem bir görüntüydü.Tüm yıldızlar hediye olarak ışıklarını yolluyorlardı sanki.Sonra çocuk yavaş yavaş büyüdü.Kapıdaki korumaları yıkabilecek kadar güçlü, Tv’deki izlenmemesi gereken öğeleri görecek kadar keskin gözlü, araba kullanabilecek kadar yetenekli ve kendisini yönetecek kişiyi doğru seçebilecek kadar erdemli ve olgun oldu.Sonra ışık ortadan kayboldu ve saat ilerlemeye başladı.Kimse farketmemişti ama çocuk artık çocuk değildi, değişmişti… “

Böyle birşey olmadı. Onun yerine şöyle bir durum söz konusuydu.Bir koltuğa yığılmış, elimde kumanda tv izliyordum.Kanaldan kanala atlarken o gün beni evinde ağırlayan arkadaşım seslendi “Abi saat 12′yi geçmiş! Doğum günün kutlu olsun, ilk kutlayan benim ahahahaha.” Aa öyle mi dercesine saate baktım, 00:05 . Herneyse diyerek film izlemeye koyulduk,saatler 5:37′i gösterene kadar öyle devam ettik.Madem buraya kadar geldik,yatmayalım dedik.Tv açtık.Teletubbies’i izleme hatası yaptık.(Hangi varlık 15 dk boyunca merhaba der ki?) Beyinlerimiz erimek üzereyken tv’yi kapatıp biraz lafladık.Sonra da oradan ayrıldım. Eve geldiğimde hala farklı hissetmiyordum. Açıkcası hala farklı hissetmiyorum.

18 oldun,reşit oldun, olley sana! Yok alakası yok.Değişen birşey yok.Hala aynı hissediyorum, öyle abartıldığı gibi değil.Yakında 18′ine basacaklara önerim, gaza gelmeyin. Ben denedim ışık hüzmesi falan yoktu.Hayatınızın 1 yılının daha geçtiğini düşünün,bu yüzden olabildiğince eğlenin o gün.Ve sakın ama sakın…Teletubbies izlemeyin.

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , , , ,

4 yorum yazılmış

 1. S-Ak demiş ki:

  elbette bir anda dünya değişmiyor, renkler farklılaşmıyor. ama;
  bara girerken “bugün cumartesi, başka gün olsa içeri alırdım ama bugün giremezsiniz maalesef” diyen adama mal mal bakmak yerine. hafta içi gittiğiniz barda polislerle olan diyalogta nasıl yapsam da atlatsam diye düşünme derdi yok. girişte arkadaştan kimlik alma derdi yok.
  ehliyet var. :)
  kendi telefon hatlarınızı, banka hesaplarınızı, kredi kartınızı kimsenin onayı olmadan rahatça alabilmek var.
  istediğiniz her sözleşmenin altına (ev, su, elektrik, yakıt, vırt, zırt…) rahatça (okuyup tabi. :P) imza atabilme durumu var.
  kampanyalar ıvır zıvıra rahatça katılabilmek var.
  yoksa düşünceler, dünya görüşü, siyasi görüş, hayata bakış açısı bir gecede zaten değişmiyor. ;)

 2. februata demiş ki:

  bi de 11 milyarlık kredinin altına ödeyeceginize dair imza atma durumunuz vaar ; )

 3. S-Ak demiş ki:

  işte o 4. maddedeki vırt zırt kısmına giriyor. :) ben 1,5 milyara attım gerçi. :p

 4. februata demiş ki:

  walla daha 18 yasıha yeni girmişken tutup da borçlanma senedine imza atıp nasıl ödicem nan bu kadar parayı die kara kara düşünerek reşitliğe adım atmak pek hoş deil =P

  dipnot: hem 4 sene öğrenim kredisi hem de harc kredisi zımbırtısı war bende …

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: