Karanlık bir mahzende saatler boyu… Tik-Tak
23 Haz 07

Sana Dair…

Saat 15:34'de bigoudi tarafından yazılmış

Dün abimin evinde Kumdan Kaleler’in albümünü buldum günlük. Yıllardır içi boş kapağa bakmak inanılmaz hüzünlüydü. Deli gibi mutlu oldum bulunca. Şu an sana Kumdan Kaleler eşliğinde yazıyorum. Koru Beni çalıyor. (: Nasıl nostaljik oldu anlatamam. Albümün 1996’da çıktığını düşünürsek, en az beş yıldır da albümün izini bulamadığıma göre baya bir etkilemiş beni zamanında. Abim daha lisedeymiş günlük peh peh (:

Daha sonra abimin 3 aylık, 6 aylık ve 9 aylıkken söylediklerinin kaydını tuttukları bi’ kaset buldum. Yıl 1979. Annemin sesini hiç öyle duymamıştım tabi ki. Tarif edemediğim bi’ andı, özlem mi desem, sevgi mi desem bilmiyorum. İşte o tarif edilemez duyguyla gülümseme yayıldı abimin, benim ve babamın yüzlerine. Yeniden o küçücük Bigo olmak istedim, yıl 1996 olsun… Ki hep beraber olalım yine… Yine abimle Kumdan Kaleler dinleyelim, yeniden bana Nick Cave and the Bad Seeds demeyi öğretsin istedim. Çok duygusal oldu be günlük, sorma valla.

Mutlu olmanın, insanları sevmenin ve onları gülümseyerek anımsamanın ne kadar mükemmel bir duygu olduğunu anlayıverdim birden. Keşke bunu hiç unutmasak günlükcüm (:

Sevgiler…

Biterken Kumdan Kaleler Sana Dair çalıyordu =P

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , , , , , , , ,

1 yorum yazılmış

  1. S-Ak demiş ki:

    o eski kasetlerden bi bizim evde kalmamış herhalde. eski bir teybimiz vardı onu hatırlıyorum ama kaset yok ortada o da ilginç.

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: