ataerkil toplum – ek$i sözlük VIETNAM`DAN DÖNEN ASKER – biliyormusunnet
10 Haz 07

Hayatı insanlar mı mahveder? Yoksa, insanlara hayat bir mahvoluş olarak mı verilir? Her insan, kendine hayatı boyunca şu soruyu bir ya da bir kaç kez sormuştur: Neden ben?

Bakın inanın, özür diliyorum. Böyle discovery kanalı reklamlarındaki gibi bir giriş yapmak istemezdim; ama önümde güzel bir ekran ve hoş bir yazı stilini görünce dayanamadım. Neyse, şimdi günümü anlatacağım size. Ama ben bunu hiç anlamamışımdır. Yani günümde olanlarımı  yazacağım yoksa, olanlar karşısında ne hissettiklerimi mi? Bakın bir soru daha. Soru sormak güzel bir şeydir. Ama cevap verilememesi, bazen çok berbat olabilir.

Neyse, günümde olanlara karşı neler hissettiklerimi anlatayim en iyisi. Şimdi aslında yataktan kalkmak istemiyordum. Evet, gerçekten istemiyordum. Ama dün gece bilgisayarım gelmişti, zorla da olsa ( tabi isteyerek.. o zaman nasıl zorla? neyse ) yataktan doğruldum… Bilgisayarı açtım ve karşımda 3 kişilik bir msn… Neyse, sabah 12′de buluşmam vardı. Onu önce 12.30,  sonra 13.00 daha sonra da 13.50 yaptık… Anlayacağınız, gitmek istemiyorduk ama gittik işte. ( o nasıl oluyor? evet ben de bilmiyorum. )

Bu yazıyı yazarken, saat 23.30 falan.. ( yalan.. 23.21 ) Gün bitmek üzere ve ben günün

yorumu için acele etmek zorundayım.. Daha sonra dersaneye gittik.

Orada gıcık bir esra var. Bu kadar yalaka bu kadar çıkarcı ve sürtük bir kız görmedim. ( Düşünce özgürlüğümü kullanmak istiyorum… ) İnanın, dal deseler dalacağım. ( Niye başkasının demesini bekliyorsun demeyin, dalamam da ondan. ) Ama tüm sınıf küsüz. Kim küstürttü? Valla ben değilim. ( Doğru söylüyorum. )

Her neyse, güzel bir gündü. Ha bir de, kadının biri arabanın tekine vurdu. Son model mersedesten çıka çıka çingene kılıklı bir koca karı çıktı. Önce utandım tabi, arabanın karizmasına üzüldüm sonra curcurnayı izledim. Kadın ağzına geleni saydı. Güzel görüntüydü ya. Megakenti’mzide olan olağan ve hoş(!) şeyler bunlar…

Bir de çok rezil bir durum anlatayim… İddaa oynadık… 3 kupona 12 YTL verdim… İki tane 5 bir tane 2 misli… 5 likler tutmadı. ( Sağlık olsun diyeceksinzi değil mi? Şimdi bir şey derdim ama.. ).. 2 misli tutacak herhalde.. Neden tutacak? Çünkü, 14 YTL alacağım.. Öyle parayı ben sokağa atıyorum beah..

Neyse, sağlıcakla kalın…

By. ZizastorM

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: