kufretmek – Hepimiz Sözlüğüz çocuğun aileden uzaklaşması
02 Haz 07

Çıkarcı Polyanna

Saat 16:09'de bigoudi tarafından yazılmış

Günlük yaf 3. sınıf olduk adeta, pek mutlu oldum nedense. Üç olmak güzel bişimiş gibi geliyo =) Üç sene geçmiş tesadüfen kazandığım bu garip okula geleli. Varlığından haberdar bile değildim düşünsene! Resmen de bitmesini istememeye başladığımı hissediyorum. Keşke 8 senelik olsaymışız deyişlerim de az değil.

Dün şöyle bir şey fark ettim ki okul kesinlikle duygusal olarak yaklaşılması gereken bir kurum değil. Ya da derslerle olan ilişkileri birer çıkar ilişkisi olarak görürsek daha kolay mutlu olabiliriz sanırım. Evet bunu eğitim öğretim hayatımın (anaokulunu saymazsak) 11. yılında fark etmiş olabilirim :P ama geç olsun geç olmasın diyor bu keşfimi uygulamaya da geçirebilmeyi umuyorum. Şimdi efendim nedir bu çıkar ilişkisi? Öğrenci kişisi dersten ne kadar nefret ediyor olsa da ona şefkat göstermeli ve onun kendisine anlatmak istediklerini mümkün olduğunca anlamaya çalışmalıdır, zira bu anlayış gösterisi ileride ona bir yerlerde bir kazanç sağlayacaktır. Maddi ya da manevi. –Coğrafya bu stratejinin haricinde tutulabilir yine de :P- Hocalarla papaz olmanın da pek bir anlamı yoktur aslında. Öğrencilik hayatını zehretmenin alemi yok. Oyunculuk geliştirmek, eğlenmek lazım.

Önümdeki öğrencilik yıllarının bu stratejiler doğrultusunda daha mesut geçmesini diler, sana da iyi günler dilerim günlükcüm. Mutlu oldum yine bak. Heheh.

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: