Rezillik Seçkin – ..kin – ..gin
11 Nis 07

Phyramus ve Thisbe

Saat 21:56'de bigoudi tarafından yazılmış

Selam günlük,

Sabahtan beri oturma organım yer değiştirmedi. Ama yalan söylemiş olmayayım bi’ ara kalkıp yemek yedim evet. Dönem ödevimi yapmaktayım. Bir yandan da salaklığıma yanmakla meşgulüm. Neden? Çünkü bundan önce de pek şık yaklaşık 10 günlük bi’ tatilim vardı, adeta dönem ödevi yapmalık. Peki ben o süre zarfında ne yaptım? Hiç bir şey! An itibariyle de televizyondan gelen Rober Hatemo sesi sinirlerimi bozdu istemeden. Avrupa Yakası’nda çıktı yanlış anlamayın, Kral Tv falan açık değil.

Her neyse sanırım sadece bir başlık kaldı, onu da yapınca ödevimi bitirmiş olucam. Hatta bugün bitirmek gibi bi’ hedefim var. Pyramus ve Thisbe diye iki aşık var günlük. Seninle paylaşayım ödevden bahsetmişken, çok salaklar. Bu ikisi Semiramis’in ülkesi Babylon’da yaşayan komşulardır. Evleri birbirine o kadar yakındır ki, yakından da öte ortak bir duvarları vardır. Aileleri birlikteliklerine izin vermediği için iletişim kurmanın tek yolu bu ortak duvardaki güzide deliktir. Efenim tabi bir delikten ne kadar paylaşılabilir sevgi? Gençlerin canına tak eder kaçmaya karar verirler. Gece yarısı Ninos’un mezarı yanındaki dut ağacının altında buluşacaklardır. Thisbe gelir buluşma yerine, bakınır bakınır oğlanı göremez, onun yerine yeni avlanmış, çeşmeden susuzluğunu gideren bir dişi aslan görür. Korkup kaçmaya başlar. Halbuki ne kaçıyorsun a be kızım? Aslan yemiş doymuş değil mi ya?

Neyse kızımız örtüsünü düşürür kaçarken. Aslan da onu alır parçalar eder. Phyramus gelince sevdiceğinin kanlı ve de parçalanmış örtüsünü bulur. Ah benim salak kafam der, önceden gelemedim de sevdiceğimi aslanın gazabından koruyamadım. Benim yüzünden öldü o, “yanına geliyorum Thisbe!” diye haykırır ve kılıcını göğsüne saplayıverir. Thisbe o sırada yahu çocuğa dut ağacının altı dedim nerelere geldim, dur bir döneyim oraya, gelmiştir herhalde diye gidip dut ağacı arar. Ama az önceki gibi beyaz değildir ağacın dutları, siyah olmuştur Pyramus’un kanıyla. Sonra ağacın altında göğsüne kılıcını saplayıp yere yığılmış sevdiceğni bulur, ben geldim der. Pyramus konuşamaz, kızı bir kez görür ve son nefesini verir. Bunun üzerine kız da aman yarabbi benim yüzümden öldü sevdicek diye kılıcı çocuğun göğsünden çekip, henüz Pyramus’un kanı kurumamışken, kendi göğsüne saplar ve ölür. Tanrılar bu aşkı ölümsüzleştirmek için dünyanın diğer ülkelerine de kara dut tohumları yollarlar.

Philemon ve Baukis’in aşkı üzerine tanımam ben efenim. Haydin sevgiler.

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: