sigara içilmesi için yaratılmış anlar Kar(ın)daşlar…
29 Oca 07

Bir kuple mektup

Saat 3:51'de bigoudi tarafından yazılmış

Her ne kadar yazıyı unutmuş olsa da, S.Ak’ın isteği üzerine bir mektuptan…

…Bu aralar düşündüğüm bir konu da şu: İnsanlar birbirlerine aşık olduklarını söyleyip, öpüşüp koklaşarak aylarını yıllarını beraber geçirdikten sonra ayrılınca, nasıl hiçbir şekilde görüşmezler? Nasıl birbirlerinden nefret edebilirler? Eski dost düşman olmaz diye bir laf vardır ya hani; sevgili de dosttur bir nevi, öyle değil mi?
Hiç mi değer vermezler birbirlerine aslında? Nasıl olur da bütün ilişkilerini kesip, hayatlarının bir bölümünü beraber geçirdikleri insanlar yokmuş gibi davranabilirler? Sonuçta önemli bir süre boyunca çok önemli duyguları paylaşmışlardır. Bir çok şeyi beraber tecrübe edip, beraber olgunlaşmışlardır.
Kaç tane sevgilim olur kim bilir. Ama ben sevgilim olmuş bir insan, artık o konumda olmadığında, onu silip atmak istemem. Hiçbir şey yaşanmamış gibi, hiç öyle bir insan olmamış gibi davranmak? Güvenini kırmadığı sürece, çok büyük bir saygısızlık yapmadığı sürece, seni bir şekilde aldatmadığı sürece o şekilde davranmak anlamsız. Umarım ne kimseden nefret ederim, ne de bir insan ben hiç olmamışım ya da ölmüşüm gibi sürdürür yaşamını.
Düşünüyorum da gerçekten sevdiğim çok az insan var hayatta. Tabi daha yaşım kaç başım kaç J Yıllar bu insanları arttırır mı yoksa azaltır m bilinmez, ama sanki sevmeyi yeni öğrenir gibiyim.
Nedensiz ya da nedenini kendime hiç açıklayamadığım bir şekilde, insanları sevemedim hiçbir zaman. Sevmeye kalktığımda fazla samimi olduğumu, dozunu hiçbir zaman ayarlayamadığımı, enayi yerine konduğumu düşündüm. Sadece ben değil, diğer insanlar da birbirlerine güvenmiyordu aslında, ama gül gibi geçinip gidiyorlardı. Buna uzun yıllar anlam veremedim. Daha yeni anladım ki, herkes, neredeye herkes rol yapıyor. Bu okul gerçekten hayatı öğretiyor insana J Birbirlerinden nefret eden insanlar, hep beraber dolaşıp hep beraber gülüp eğleniyorlar.
Aptallığımdan mı yoksa dürüstlüğümden mi bilmiyorum, ama ben bunu hiçbir zaman yapamadım. Aptallık derecesinde dürüst olduğumdan mı yoksa? Ne kendimi ne de etrafımdakileri kandırmamış oluyordum işte. Ama öyle değmiş. Kural, daha kurnaz olup daha farklı stratejiler belirlemekmiş. Olur ya günün birinde işin düşer kıllardan birine. Hem şu an yaptığım gibi farkına vardıklarını paylaşmaz insanların çoğu. Sana arkadaşça yaklaşmaz. Arkandan konuşup, dalga geçmeyi yeğler. Seninle yüzleşemeyecek kadar aptal olduğundan mıdır bu?
Şimdi düşünüyorum da insanları sevmememin nedeni bir çoğunun yüzeysel olması yüzündenmiş herhalde. Konuştukları şeylerin değil, ilişkilerinin yüzeyselliğinden bahsediyorum. Ara sıra gerçekten sevebileceğim insanlar çıkmasa karşıma, ben de onlar gibi olup yaşama dair inancımı yitirirdim sanırım.

bigo

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: