Ve Vücut İflas Eder… mazeretim var, asabiyim ben
20 Eki 06

geçmişi özlemek

Saat 1:17'de S-Ak tarafından yazılmış

…ona bakarak geçiverdi yanından selam verip vermeme düşüncesiyle.

en kötüsüdür geçmişi özlemek. durduk yere oturur düşünürsün nerelerde hata var diye, düşünür düşünür hep bir yerlere, bir şeylere suç atarsın. hata hep sendedir aslında. geçmişte yaşadıklarını elinden sen kaçırmışsındır. düşündükçe bulursun hatalarını tek tek, keşke yapmasaydım, ya da keşke yapsaydım dersin ama artık onun üzerinden çok uzun zaman geçmiştir. bir şeylerden pişmansındır ama o pişmanlıkları yaratan da sensindir. zaman geçtikçe daha çok özlersin geçmişi, daha çok bakarsın geriye ama üzerinden zaman geçtikçe daha çok üzülürsün. düşünürsün yaşadığın güzel anları, düşündükçe daha çok üzülürsün, hüzünlendirir seni geçmişte yaşadıkların, ağlatır zaman zaman. çaresi yoktur bunun, düşünmemektir sadece, imkansızdır o da. en kötüsüdür geçmişi özlemek, çünkü geri getirmek mümkün değildir.

Bunları da sevebilirsiniz:

Etiketler: , , , , ,

2 yorum yazılmış

 1. bigoudi demiş ki:

  En güzel deniz:
  Henüz gidilmemiş olanıdır.
  En güzel çocuk:
  Henüz büyümedi.
  En güzel günlerimiz:
  Henüz yaşamadıklarımız.
  Ve sana söylemek istediğim en güzel söz:
  Henüz söylememiş olduğum sözdür…

  Nazım Hikmet’in bu şiirini okuduğumda, o zamana kadar şiirle hiç ilgilenmeyen ben, bu kadar basit bi şekilde derin bi şeyler anlatabilmiş bu adama hayran olmuştum. Belki de benim umutsuzluğa kapıldığım bi döneme denk gelmişti bunu okuyuşum, bilinmez. Ama geleceğe dair umut beslemenin güzelliğinin bu şiirle farkına varmıştım. Her zaman daha iyisinin olabileceğinin, gelecekten umutlu olmanın önemini kavrattı bana bi an.
  Keşke dememekle ilgili ise kesin kararlar aldığımı hatırlıyorum. Beni o kadar üzmeye başlamışlardı ki, artık pişman olmak istemiyordum yaptığım şeylerden dolayı. Seçenekler benim elimdeydi, pişmanlığımın sebebi de bendim senin de söylediğin gibi, bu yüzden de ah keşke demek anlamsızdı. Yapılabilecek tek şey ele geçecek bir sonraki fırsatı kaçırmamak olabilirdi. Ben de kendi mutluluğum için bunu ilke edinmeye karar verdim =) Oldukça başarılı olabildiğimi düşünüyorum şu an. En güzel günlerim; henüz yaşamadıklarım diyebilmek, buna inanmak lazım geçmişin acı çektirmesine izin vermemek için. =)

 2. özlem demiş ki:

  ben hatıralarımı özlüyorum bu nasıl geçecek

Yorum yaz

Aşağıdaki formu doldurarak misafir olarak da yorum yazabilirsiniz fakat üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Misafirler için yorum yazma paneli: